Artyści dla Farmy Życia

Kochamy sztukę. I Wy też. Dlatego tu jesteście. Dziś mamy dla Was informację o sztuce, która… pomaga.

Może nie wiecie, ale fundacja Wspólnota Nadziei od 2006 roku organizuje coroczne wystawy i aukcje sztuki. Prace na aukcje przekazują, charytatywnie, artyści, a dochód przeznaczany jest na wsparcie Farmy Życia.

A co to jest Farma Życia?

Farma Życia to pierwsza i jedyna w Polsce placówka stałego pobytu dla dorosłych osób z autyzmem. Autyzm to zaburzenie rozwojowe, którego istotą są trudności w komunikacji z otoczeniem i relacjach społecznych. To niepełnosprawność, która z rehabilitacją, opieką i wspólną pracą, dostosowaną do indywidualnych potrzeb i możliwości – daje szanse na dobre i szczęśliwe życie.

Niestety, dorosłe osoby z autyzmem tracą z czasem opiekę starzejących się rodziców. Potrzebują zatem naszego wsparcia.

„Artyści dla Farmy Życia” to wystawa i aukcja organizowane w Krakowie od 2006 roku, z której dochód przeznaczony jest na działalność i rozwój domu opieki Farma Życia w podkrakowskich Więckowicach.

Rafał Olbiński, inkografia

Przedmiotem aukcji będą dzieła sztuki: malarstwo, grafika, rysunek, fotografia, plakat, przekazane przez znanych i cenionych artystów. Pod młotek pójdą dzieła m.in. Rafała Olbińskiego, Danki Jaworskiej, Wojciecha Plewińskiego, Beaty Malinowskiej-Petelenz, Krzysztofa Ludwina, Aleksandry Młynarczyk-Gemza, Iwony Siwek-Front i wielu innych.

Prace oferowane do sprzedaży prezentowane będą na wystawie przedaukcyjnej w krakowskiej Galerii SARP w dniach 12-21.05.2021r.

Beata Malinowska-Petelenz, San Marco

Aukcja, czyli serce wydarzenia odbywa się na portalu OneBid i trwa do 23 maja 2021 do g. 20.

Warunkiem udziału w licytacji jest zarejestrowanie się na stronie internetowej aukcji www.onebid.pl .

Zachęcamy Was do śledzenia informacji o wystawie i aukcji, a kto wie – może skusicie się na jakąś pracę, która nie tylko jest piękna ale i pomaga?

Danka Jaworska, Trzy złote kobiety